اخبار دنیای نشر, اخبار مشق شب, مقالات مشق شب

کتاب «انگشت‌ها چیزی می‌گویند» منتشر شد

کتاب ‘انگشت‌ها چیزی می‌گویند’ نوشته فرهاد چومانی و ترجمه شراره روحانی توسط انتشارات مشق شب راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی مشق شب: مدیر مسئول انتشارات مشق شب روز جمعه در گفت و گویی و با اشاره به اینکه انگشت‌ها چیزی می‌گویند اثری قابل تامل از فرهاد چومانی نویسنده کرد زبان است، گفت: در این کتاب طپش زندگی و ماجرای مرگ در تمامی داستان‌های کتاب در کنار هم جاری و ساری است و آنقدر این 2 ماجرا با هم عجین هستند که گویی پاراگراف بعدی داستان، ماجرای آن سوی بودن را قرار است روایت کند.
رضا هوشمند افزود: پیشینه‌ای که از اتفاقات در ذهن خوانندگان داستان‌ها می‌نشیند، به همراه تصویرسازی بکر، با رنگدانه‌های خاکستری، که با هزاران طیف از سپید آغاز و تا سیاه ترسیم می‌شود، مجموعه داستان‌های «انگشت‌ها چیزی می‌گویند» را به اثری قابل تامل تبدیل کرده است که می‌دانم مانایی و تاثیرگذاری یک داستان موفق را در ذهن تحلیلگرِ خواننده خواهد داشت و علاوه بر آن، منتقدان و کارشناسان داستان‌نویسی با خوانش و بررسی آثاری از این دست، به سبک و روشی جذاب و قابل‌بررسی در داستان‌نویسی و تصویرسازی خواهند رسید.
وی در ادامه، با بیان اینکه آنچه قابل توجه و تقدیر است، پر محتوایی زبان نوشتاری نویسنده است، که بسیار روان و زیباست، تصریح کرد: این کتاب مملو از کلمات زیبا، پرمحتوا و محلی است که به شیوه‌ای مناسب در هر جایی که لازم باشد، به کار رفته است.
مدیر مسئول انتشارات مشق شب خاطرنشان کرد: نحوه بازگویی داستان‌ها بسیار جالب و موفقیت‌آمیز است و می‌تواند ما را با فضای درونی و اجتماعی شخصیت‌های داستان‌ها نزدیک و آشنا کند، ضمن اینکه دنیای درونی قهرمانان داستان‌ها نیز به شیوه زیبایی واضح و نمایان است.
وی همچنین با تاکید بر اینکه کار کردن در دنیای زن و شخصیت‌های زن در داستان‌ها و بعضی از رفتارهای درونی آنها، واقعا موفقیت‌آمیز بوده است، گفت: دنیای زن در این کتاب جایگاه قابل توجهی را دریافت کرده و نویسنده توانسته تا حد زیادی زندگی زنانی را به قلم بیاورد که امروزه در زندگی روزمره و اجتماعی نمونه‌های زیادی از آنها دیده می شود.
به گفته هوشمند، ترس، آرزو و خواسته‌هایی که در داستان‌ها مطرح شده است، بخش زیادی از زندگی زن مدرن و امروزی را احاطه کرده که همگان را به خواندن این اثر ارزشمند دعوت می‌کنیم.
این کتاب در 88 صفحه در قطع رقعی با قیمت 35000 تومان راهی بازار نشر شد.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 4