اخبار فرهنگی، ادبی، هنری ایران, اخبار مشق شب

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در ۱۱۰۰۰۰ مدرسه کشور به صدا در آمد

امروز بیش از ۱۶ میلیون دانش‌آموز رهسپار ۱۱۰ هزار مدرسه کشور شدند و سال تحصیلی جدید رسما آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی مشق شب،امروز بیش از 16 میلیون دانش‌آموز رهسپار 110 هزار مدرسه کشور شدند و سال تحصیلی جدید رسما آغاز شد.

رضا مراد صحرایی صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی در آموزشگاه شهید کمندی ضمن تبریک این ایام به ارائه گزارشی از وضعیت شروع سال تحصیلی پرداخت و بیان کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی به طور همزمان در حال اجراست و بسیاری از اعضای هیئت دولت در سراسر کشور به همین مناسبت در مدارس مختلف حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: بیش از 150 مدیر، معاون و سازمان‌های تابعه در کنار مقامات استانی در مراسم آغاز سال تحصیلی حضور دارند و در سراسر ایران در این جشن حاضر هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طی دو سال فعالیت دولت سیزدهم، بیش از 3.5 میلیون مترمربع فضای آموزشی تحویل داده شده است و امسال در کنار ساختن 2  هزار و 20 مدرسه می‌توان به ساخت مدارسی همچون این آموزشگاه به همت سازمان نوسازی مدارس کشور ظرف 120 روز اشاره کرد.

صحرایی اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که با شعار “ما می‌توانیم” مدرسه را نقطه آغاز قوی شدن ایران عزیز کنیم و به امید ساختن ایران سربلند، زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) را فراهم آوریم.

همچنین محمدمهدی کاظمی؛ رئیس پروژه بازگشایی مدارس ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به معلمان و دانش آموزان گفت: در سال تحصیلی  جدید آمادگی پذیرش 16 میلیون و 700 هزار دانش آموز در 100 هزار مدرسه را داریم.

وی ادامه داد: امروز جشن بازگشایی مدارس در همه مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود و ریاست جمهور و وزیر آموزش و پرورش نیز در یکی از مدارس استان تهران در بهارستان حضور دارند تا زنگ آغاز سال تحصیلی و زنگ ایثار و مقاومت به صدا درآید و این زنگ به طور همزمان در مدارس سراسر کشور به صدا در می آید.

معاون آموزش متوسطه گفت: بیش از 150 میلیون جلد کتاب در 990 عنوان تولید شده است و در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش قرار گرفته است و امروز تقدیم دانش‌آموزان می‌شود.

وی گفت: همه دانش‌آموزانی که در سامانه مربوط به ثبت‌نام کتاب درسی ثبت سفارش داشتند، کتاب‌های خود را تحویل می‌گیرند.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − پنج =