اخبار دنیای نشر, اخبار فرهنگی، ادبی، هنری ایران, اخبار مشق شب, مترجم ها, مولف ها

مهدی خادمیان


مهدی خادمیان

متولد دیماه 1355 شهر فرهنگ و ادب ( دامغان) است اگرچه به قول خودش ،شناسنامه اش او را به دروغ متولد شهریور 55 می داند . تحصیل در رشته ی ادبیات در مقطع دبیرستان فرصت بهره مندی از محضر ادیبان فاضلی همچون پرویز ارسطو ، رضا داوری ، حسن احمدزاده عطایی به او فرصت تنفس در هوای شعر فارسی را بخشید . او فعالیت جدی نوشتن و سرودن را از سال دوم دبیرستان آغاز و با نوشتن داستان کوتاه شروع کرد . حضور مستمر در جلسات نقد و بررسی شعر انجمن های شعر دامغان و مسابقات دانش آموزی در رده های شهرستانی ، استانی و کشوری فرصت حضور در جغرافیایی فراتر از شهرستان را برای او فراهم آورد . مهدی خادمیان در مقطع دبیرستان علاوه بر کسب رتبه های دوم و سوم شعر و داستان دانش آموزان استان سمنان با راهیابی به جشنواره های کشوری در سال 73 رتبه دوم شعر عاشورایی و رتبه ی سوم قصه نویسی انش آموزان کشور را کسب کرد .
تحصیل در رشته ی حقوق در دانشگاه ، مانع از فعالیت او در حوزه ی شعر نشد و در طول سال های دانشجویی ضمن تاسیس انجمن شعر دانشگاه آزاد دامغان و برگزاری کارگاه های بررسی و شرح غزلیات حافظ و عروض و قافیه برای دانشجویان علاقه مند ، در جشنواره های شعر دانشجویی حضور فعال داشته که حاصل آن کسب رتبه اول شعر دانشجویی استان سمنان و عنوان برگزیده ی شعر دانشجویان کشور در بروجرد بوده است .
اولین مجوعه ی شعر مهدی خادمیان با عنوان ( از نوبهار تو خواهم رفت) در سال 88 با مقدمه ی دکتر رضا داوری توسط انتشارات لیله کوه منتشر و در فاصله ی کوتاهی به چاپ دوم رسید .
او که از سال 86 به توصیه ی استاد علی معلم دامغانی به سرودن اشعار انقلابی برای اجرای خوانندگان و گروه های رزم نواز پرداخته بود در سال 98 مجموعه شعر راه خورشید را به اهتمام انتشارات مشق شب به چاپ رساند که این اثر نیز به چاپ دوم رسید . ویژگی این اثر اراپه ی اشعاری است که از سال 86 تا 98 توسط خوانندگان مختلف اجرا و بارها مورد تحسین رهبر انقلاب قرار گرفته است .
مهدی خادمیان در سال 1399 با دو اثر متفاوت که توسط انتشارات مشق شب چاپ و راهی بازار شد به فعالیت های خود ادامه داده است . مجوعه ی نامه های عاشقانه ی ( خواب های اجاره ای ) روایت متفاوتی از دفاع مقدس و اشک ها و لبخندهای آن است .
مجموعه شعر ( سفر آغاز تنهایی ست ) به پیش سخن دکتر سید محمد ترابی دربردارنده ی غزل های سال های اخیر مهدی خادمیان است . دکتر ترابی در نوشته ی خود بر این کتاب اذعان می دارد : تاکنون در مجموعه ای به این اختصار ُ این اندازه تصویرهای شاعرانه ندیده است .

 

سایر آثار نویسنده
از نوبهار تو خواهم رفت – شعر
راه خورشید – شعر
سفر آغاز تنهایی ست – شعر
خواب های اجاره ای – داستان
ساز و کارهای حمایت بین المللی از میراث فرهنگی – حقوقی

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

1 فکر در مورد “ مهدی خادمیان

  1. درود بر مهدی خادمیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − شش =