اخبار روز, اخبار کارگاه های مهارت زندگی, اخبار مشق شب, کارگاه مهارتی, کارگاه‌های مهارتی

کارگاه تخصصی مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی برگزار شد.

نخستین نشست تخصصی مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی برگزار شد.

نخستین نشست تخصصی مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی با موضوع سواد رسانه‌ای ویژه اعضا و والدین مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون پرورش فکری دامغان با ارائه رضا هوشمند مدرس مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی برگزار شد.

نشست یاد شده نخستین کارگاه از سری کارگاه‌‌های مهارت‌ ارتباطی است که به منظور توانمند سازی اعضا و اولیای کانون پرورش فکری برگزار شد.

رضا هوشمند مدرس مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی در آغاز نشست با ارائه تعریف سواد در دوره‌های مختلف و اشاره و تاکید به آخرین تعریف آن که اشاره به تغییر و تحول در فرد را دارد و اینکه تنها دانش نشانه باسوادی نیست و باید شخص عامل به دانسته‌هایش باشد.

در ادامه با بیان تعریف رسانه و جایگاهش در زندگی اجتماعی امروز؛ سواد رسانه‌ای را توانمندی، قدرت و دانشی دانست که موجب میشود خبر درست از نادرست را تشخیص دهیم.
هوشمند در ادامه با بیان مثالی سواد رسانه ای را شبیه رژیم غذایی دانست و گفت: همانگونه که سفره غذا متنوع و دارای غذاهای مختلف است و هر شخص با توجه به نیازش و آگاهی از ضرر و زیان و فایده غذا نوع و مقدار غذا را انتخاب و مصرف میکند، در انتخاب مطالب، مفاهیم، تصاویر و اخبار و … باید بر مبنای دانش، آگاهی و شناخت اقدام کند.
این تشخیص و انتخاب باید بر مبنای مهارت سواد رسانه‌ای باشد.
کارگاه مهارت سواد رسانه ای با گفت و گو و بیان دیدگاه های اعضا و خانواده ها در دو کارگاه مجزا ادامه یافت و با توجه به اهمیت و گستردگی موضوع، بنا شد نشست دیگری در آینده به آن اختصاص داده شود.

این گزارش می افزاید: هوشمند در راستای حمایت و پشتیبانی از برنامه‌های توسعه محور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین پرداختن به ظرفیت‌های ابداعی و موضوع‌های جدید و کار نشده به عنوان ” حامی” انتخاب شد.

رضا هوشمند از این پس به عنوان حامی و مدرس در راستای رشد، توسعه و توانمند‌سازی اولیا و اعضای کانون به ارائه نشست‌های تخصصی با موضوعات سواد رسانه، خودآگاهی، آداب معاشرت، حل تعارض والدین و فرزندان و آداب گفت و گو فعالیت خواهد داشت.
این گزارش می‌افزاید:

نخستین نشست روز پنج شنبه هفت تیر هزار وچهار صد و سه در مرکز فرهنگی هنری شماره دو دامغان برگزار شد.

#کارگاه

#کارگاه مهارتی

#کارگاه مهارتی ارتباطی وتوسعه فردی

#مدرس مهارت‌های ارتباطی وتوسعه فردی

#مهارت‌های زندگی

#رضا هوشمند

#کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

#دامغان

 

# روزنگار مشق شب:


#روزنگار  #تقویم  #تقویم مشق شب  #رویدادتاریخی  #رویدادمذهبی     #رویدادملی   #ولادت   #وفات

  11تیر:

                                #شهادت آیت الله صدوقی (شهید محراب)

                                                                                   #روز کدپستی

                                                                                                    #روز کارمند پست

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هشت = 17