اخبار دنیای نشر, اخبار فرهنگی، ادبی، هنری ایران, اخبار فرهنگی، ادبی، هنری جهان, اخبار مشق شب, گوناگون

مصلی میزبان نمایشگاه کتاب 1402 شد

باز هم مصلی میزبان نمایشگاه کتاب شد

نمایشگاه از بیستم تا سی‌ام اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می‌شود. 

 

بعد از رفت و آمدها، شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تصمیم گرفته نمایشگاه آینده را در مصلی برگزار کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی مشق شب و به نقل از ایسنا، هفته گذشته، پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران از رایزنی‌ها برای مجاب کردن وزارت ارشاد برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب خبر داده و گفته بود: برداشت ما این است که در حال حاضر همه امکانات برای برگزاری مطلوب نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب فراهم است. و با رویکردهای مثبتی که در وزارت ارشاد می‌بینم، احساس می‌کنم بتوانیم وزارت ارشاد و همه دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب را مجاب کنیم تا نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب برگزار شود.

او با اشاره به شلوغی معابر و نبود پارکینگ کافی در مصلی که مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند، گفته بود: دولت از آنجایی که به فکر مردم است ان‌شاءالله کمک می‌کند که نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب برگزار شود تا مشکلات کمتری را شاهد باشیم.

کتابم را چگونه چاپ کنم؟ / مراحل و توضیحات فرآیند انتشار کتاب –

اما حالا یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرگزاری زیرمجموعه این وزارتخانه خبر داده است که نمایشگاه در مصلی برگزار خواهد شد.

او در این زمینه با اشاره به بازدیدهای مکرر از «شهر آفتاب» توضیح داده است: با توجه به فعالیتی که بعد از چند سال وقفه در این مجموعه برای تکمیل سازه‌ها و رفع نواقص، این امیدواری را ایجاد کرده بود که این مجموعه آماده میزبانی از سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باشد. در نهایت با تصویب شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه و نظر دستگاه‌های همکار برای برگزاری نمایشگاه، تصمیم بر این شد، سی‌وچهارمین دوره بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در «شهر آفتاب» برپا شود. این تصمیم طی مکاتبه‌ای به شهرداری تهران اعلام شد. شهرداری تهران اعلام کرد، مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ اریبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ میزبان نمایشگاه صنعت نفت خواهد بود و امکان میزبانی از نمایشگاه کتاب تهران در این تاریخ وجود ندارد؛ بنابراین مدیریت شهری پیشنهاد کرد تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب به بعد از این تاریخ باشد. قبل از این تاریخ نیز اعلام شده بود، مجموعه به‌دلیل انجام عملیات عمرانی آمادگی برای میزبانی را ندارد.

کتابم را چگونه چاپ کنم؟ / مراحل و توضیحات فرآیند انتشار کتاب –

احمدوند درباره پیشنهاد به تعویق افتادن زمان نمایشگاه هم گفته است: این پیشنهاد با حضور مدیران شهری، در جلسات متعدد بررسی شد. امکان برگزاری نمایشگاه کتاب در خردادماه به‌دلیل تلاقی با ایام ارتحال حضرت امام‌خمینی (ره)، آغاز فصل امتحانات مدارس، همچنین برگزاری ادوار مختلف این رویداد در اردیبهشت‌ماه و تعیین این ماه، در تقویم فرهنگی کشور و نمایشگاه‌های بین‌المللی و حضور مهمانان خارجی وجود ندارد.

علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و قائم مقام و سخنگوی سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در صفحه شخصی خود اعلام کرده است: نمایشگاه از بیستم تا سی‌ام اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می‌شود.

آخرین تجربه برگزاری نمایشگاه کتاب امسال در مصلی بود که هم به صورت حضوری و هم مجازی برگزار شد. در سال‌های اپیدمی کرونا هم نمایشگاه فقط به صورت مجازی برگزار شد.

انتهای پیام

  • نمایشگاه کتاب، سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران،بخش حضوری، غرفه مشق شب، سالن اصلی، بخش مجازی، کتاب، فروش کتاب، فروش با تخفیف، تخفیف، کتابفروشی، مشق شب، انشارات مشق شب، وزارت ارشاد، کتاب و کتابخوانی، کتاب خوب،
بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − پنج =