اخبار کارگاه های مهارت زندگی, اخبار مشق شب, کارگاه مهارتی, کارگاه‌های مهارتی, کتاب مشق شب

چگونه برای همسرم بهترین دوست باشم؟/ ۱۵ تکنیک ساده برای تبدیل شدن به بهترین دوست همسر

اگر زن و شوهر مراقب نباشند عشق و علاقه در زندگی با گذشت زمان کم رنگ می شود و هیجانش از بین می رود. اما اگر تبدیل به بهترین دوست و رفیق همسرتان شوید، همچنان می‌توانید صمیمیت و نزدیکی تان را با هم حفظ کنید و عشق و احترام را در یک ازدواج بی‌جان بازگردانید و احیا کنید. بنابراین ممکن است از خود بپرسید که چگونه می‌توانید تبدیل به بهترین دوست همسرتان شوید.

۱۵ تکنیک ساده برای تبدیل شدن به بهترین دوست همسر

1.پذیرش

چیزی که به یک رابطه آسیب می‌زند، نشان دادن نقص در شریک زندگی شما است. باید بدانید که هیچ کس کامل نیست. همان‌طور که شما چیزهای کوچک آزاردهنده را در او پیدا می‌کنید، او نیز ممکن است در شما پیدا کرده باشد. بنابراین، آن گونه که شریک زندگی‌تان است، او را بپذیرید. دوستش داشته باشید. چنین رفتاری به همسرتان نیز کمک می‌کند تا بیشتر به شما نزدیک شود و در مورد همه چیز با شما صحبت کند. از او برای تمام کارهایی که برای شما انجام می‌دهد، قدردانی کنید. به یاد داشته باشید که بدون حمایت، قدردانی، عشق و احترام، دوستی و ازدواج نمی‌تواند شکوفا شود.

 

2.فضا بدهید

چگونه بهترین دوست همسرم باشم، با هم بودن یا انجام کارها با هم مهم است، اما این بدان معنا نیست که یکدیگر را خفه کنید. در مواقعی که هر دوی شما دوست دارید دو کار متفاوت انجام دهید، آن را انجام دهید. برای این که بهترین دوست همسرتان باشید، نیازی به محدود کردن خواسته ها و علایق خود ندارید. یک فضای کمی همیشه در یک ازدواج سالم در نظر گرفته می‌شود. همچنین به شما کمک می‌کند خودتان باشید. این موضوع برای این که همسرتان جنبه واقعی شما را ببیند، بسیار مهم است. یافتن تعادل مناسب بین انجام کارهایی که می‌خواهید انجام دهید و انجام کارها با هم، کلید یک رابطه سالم است.

3.سعی نکنید کنترل کنید

یکی از بهترین راه ها برای نزدیک شدن به همسرتان این است که از کنترل او دست بردارید. از این که به همسرتان بگویید چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد، خودداری کنید، به خصوص در حضور دوستان یا افراد خارجی. انجام این کار فقط باعث می‌شود او در رابطه احساس خفقان کند و ممکن است سعی کند از شما دوری کند. در عوض، به او اجازه دهید آنچه را که دوست دارد انجام دهد. اگر لازم است به او بگویید چه احساسی دارید، وقتی تنهاست به او بگویید و بدون این که او را به خاطر چیزی سرزنش کنید، بگویید.

4.هیچ رازی را حفظ نکنید

بین بهترین دوستان نباید هیچ رازی وجود داشته باشد. اگر می‌خواهید با همسرتان بهترین دوست باشید، مطمئن شوید که رابطه شما شفاف است. تا جایی که ممکن است ارتباط برقرار کنید و همه چیز را به همسرتان بگویید. با این حال، شما نمی‌توانید فقط صحبت کنید و وقتی او صحبت می‌کند گوش ندهید.

 

5.از همسرتان حمایت کنید

چگونه بهترین دوست همسرم باشم، هر فردی به یک سیستم حمایتی نیاز دارد و چه چیزی بهتر از حمایت همسر در زمان های سخت. شما باید بتوانید همیشه در کنار او بایستید و یک عامل پشتیبانی ثابت باشید. این نه تنها به ایجاد پیوند دوستی قوی بین شما و شریک زندگی تان کمک می‌کند، بلکه زندگی مشترک شما را قوی و عمیق خواهد ساخت.

 

6.کاری کنید که همسرتان احساس کند از او مراقبت می‌شود و دوستش دارید

پس از ازدواج، حداقل تا زمانی که هر دو پدر و مادر شوید، همسر باید همیشه اولویت شما باشد. مراقبت از یکدیگر به خصوص زمانی که بیمار هستید، خوردن حداقل یک وعده غذایی در روز با هم، محافظت از یکدیگر و دفاع از یکدیگر چیزهایی هستند که باعث می‌شود، همسرتان احساس دوست داشتن و مراقبت کند.

7.اعتماد کنید

اعتماد در هر رابطه ای مهم است و به خصوص بین زن و شوهر اعتماد یک عامل اصلی پایداری زندگی مشترک است. به شریک زندگی خود ایمان داشته باشید. دلیلی وجود ندارد که به طور آشکار در مورد شریک زندگی خود خصمانه رفتار کنید. این فقط رابطه و ازدواج شما را خراب می‌کند. مهم است که به شریک زندگی خود اعتماد کنید اما در عین حال قابل اعتماد نیز باشید.

8.اگر چیزی شما را آزار می‌دهد، صحبت کنید

نیازی نیست که چشم خود را روی هر تقصیر شریک زندگی خود ببندید. دوستان اختلاف نظر دارند و این برای یک رابطه خوب نیز مفید است. با این حال، اگر چیزی در مورد شریک زندگی خود می‌بینید که شما را آزار می‌دهد، همیشه در مورد آن با صدای بلند صحبت کنید. با این حال، شما باید درایت داشته باشید و بدون متهم کردن یا سرزنش او صحبت کنید.

9.زمان با کیفیت را با هم بگذرانید

چگونه بهترین دوست همسرم باشم، این بهترین راه برای نزدیک شدن به همسرتان است. کارهایی را انجام دهید که هر دو از انجام آنها لذت می‌برید. اگر سفر چیزی است که هر دوی شما از آن لذت می‌برید، چند روز از محل کار خود مرخصی بگیرید و هر هفته یک بار به تعطیلات بروید یا به یک رانندگی طولانی بروید. حتی گاهی اوقات ممکن است کارهایی انجام دهید که شریک زندگی‌تان را خوشحال کند و برعکس.

10.نسبت به یکدیگر محترمانه رفتار کنید

مراقب حرف هایی که به همسرتان می‌زنید باشید. بی احترامی نسبت به یکدیگر می‌تواند نه تنها دوستی بین همسران بلکه ازدواج آنها را نیز از بین ببرد. (با نیمه بهترت همان‌طور رفتار کن که دوست داری نیمه بهترت با تو رفتار کند.) هیچ چیز توهین آمیزی در مورد خانواده یا دوستان همسر خود نگویید یا در مورد اشتباهاتی که قبلا شریک زندگی شما مرتکب شده، صحبت نکنید.

11.فداکاری و سازش با یکدیگر

گاهی اوقات فداکاری‌های کوچک یا سازش‌هایی مانند تماشای برنامه تلویزیونی که همسرتان می‌خواهد تماشا کند. یا چشم‌پوشی از تمایل به خرید چیزی که شما می‌خواهید، می‌تواند کمک زیادی به نزدیک کردن شرکای زندگی کند.

12.بخشش

چگونه بهترین دوست همسرم باشم، مهم نیست که چه کسی دعوا را شروع کرد یا چرا دعوا در وهله اول رخ داد. آنچه مهم تر است، فقط باید ببخشید و شریک زندگی خود را محکم بغل کنید. لازم نیست از شریک زندگی خود دور بمانید یا حتی برای یک دعوای احمقانه از یکدیگر دور شوید.

13.بخشی از خانواده شریک زندگی خود باشید

در فرهنگ های مختلف ازدواج فقط بین دو نفر نیست بلکه بین دو خانواده است. بنابراین، پذیرفتن خانواده و دوستان شریک زندگی‌تان و تبدیل آن‌ها به بخشی از خانواده خودتان، باعث می‌شود که او نسبت به شریک خود احساس نزدیکی کند. همین فکر که مجبور نباشند بین همسر و خانواده شان دعوا کند، او را راحت می کند.

14.با یکدیگر یکسان رفتار کنید

در ازدواج، زن و شوهر از هر نظر با هم برابرند. برای شریک زندگی خود تصمیم نگیرید. اجازه دهید همسرتان تصمیم بگیرد چه چیزی برای او بهتر است. شریک زندگی خود را از صحبت کردن منع نکنید. در عوض با دقت گوش دهید و سپس هر آنچه را که شریک زندگی‌تان به شما گفته است، بپذیرید و به آن احترام بگذارید. این باعث می‌شود که شریک زندگی‌تان احساس کند با شما هم‌تراز است و احترام و عشق متقابلی بین شما وجود دارد.

15.از یکدیگر قدردانی کنید

همان طور که می‌توانید عیوب شریک زندگی خود را نادیده بگیرید و بپذیرید. قدردانی از کارها و ویژگی های مثبت او نیز بسیار. مهم است. قدردانی از همسر باعث می شود روحیه او بالا برود و باعث می‌شود بیشتر به شما نزدیک شود.

# کارگاه‌های مهارتی

#کارگاه‌های سبک زندگی

#آداب گفت و گو

#زندگی آرام

#بهترین دوست

#همسرانه

#خانوداه خوشبخت

#خانواده اسلامی و ایرانی

#تحکیم خانواده

#مهارت‌‍‌های زندگی مهارت‌های زندگی (Life Skills)(1)

   

# روزنگار مشق شب:


#روزنگار  #تقویم  #تقویم مشق شب  #رویدادتاریخی  #رویدادمذهبی     #رویدادملی   #ولادت   #وفات

                  ♦ #اول ذی الحجه

                  ♦ #سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(ص)

 

 

 

 

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = ده